OGRZEWANIE PODŁOGOWE – STEROWANIE TEMPERATURĄ W KAŻDYM POMIESZCZENIU – porównanie cen

W poprzednich dwóch wpisach OGRZEWANIE PODŁOGOWE – OSOBNE TEMPERATURY W KAŻDYM POMIESZCZENIU – dobór elementów oraz OGRZEWANIE PODŁOGOWE – STEROWANIE TEMPERATURĄ – OD CZEGO ZACZĄĆ I NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ szczegółowo opisałem sens sterowania temperaturami w każdym pomieszczeniu. W tym wpisie przedstawię zestawienie ile kosztuje zakup takiego systemu.

Producenci

Do zestawienia przyjąłem trzech wg. mnie najlepszych producentów w tym temacie, czyli TECH, SALUS i DANFOSS.

Założeniem było skonfigurować system łatwy w montażu a zatem bezprzewodowy. Oczywiście można również stworzyć system przewodowy ale ta decyzja powinna być podjęta znacznie wcześniej ze względu na schowanie kabli w ścianach.

SPRAWDŹ INNE WPISY NA BLOGU O OGRZEWANIU PRĄDEM I ENERGII:

Dodatkowo w cenie zakładałem sterowanie przez internet. Ten element nie jest jednak konieczny do działania całości a zatem może być taniej, gdy go nie wybierzemy (średnio to kwota ok. 400-600 zł).

Drugim ważnym założeniem było takie dobranie komponentów aby był on możliwie najtańszy. Z tego powodu starałem się dobrać najprostsze termostaty (w tabeli nazwane czujniki). Nie interesowały mnie termostaty które mają więcej opcji programowania jak np. godziny, dni czy tygodnie. To nie ma sensu przy podłogówce więc radzę odpuścić sobie kupowanie temostatu z tymi funkcjami. Są one zbędne. Niestety tylko firma TECH proponuje tutaj proste czujniki temperatury za 90 zł/szt. które w 100% wystarczą.
Natomiast SALUS i DANFOSS mają zdecydowanie droższe termostaty bo od 180 zł/szt.


sterowanie ogrzewanie podłogowe

Tech c-8r
TECH
SALUS hrt rf (20)
SALUS
Danfoss Icon
DANFOSS
Bookmark the permalink.

2 Comments

  1. dzień dobry,
    jeśli chcę grzanie tylko w g12w, to rozumiem, że grzanie ustawią się tylko na piecu? Nie służy do tego system podłogówki- on reguluje tylko zadane temp w pomieszczeniach??

Skomentuj