OGRZEWANIE PRĄDEM – kalkulator rachunków

 

Sprawdź jakie zapłacisz rachunki

kalkulator rachunków

Większość osób zastanawia się jakie mogą być rachunki za ogrzewanie prądem. Dużo mówi się o kosztach gdy zainstalujemy pompę ciepła – zarówno w pozytywnej jak i negatywnej narracji. Niewiadomą są kable, bufor z grzałkami czy folie grzewcze, gdyż popularność tych rozwiązań wciąż jest niska. W tym celu postanowiłem stworzyć kalkulator jakiego nie ma nigdzie w internecie. Dzięki niemu możecie zobrazować różnice kosztów sezonu grzewczego we wszystkich tych rozwiązaniach. Dodatkowo jest też pozycja porównania z gazem. Zapewniam, że dokładniejszego kalkulatora nie znajdziecie. Możecie bardzo indywidualnie zobrazować sytuacje pasująca do Waszego domu i do Waszych przyszłych rachunków.

Do kalkulacji potrzebujemy konkretnych i istotnych danych ale dzięki temu będziemy mieli świetny pogląd na różnice w kosztach ogrzewania zanim zdecydujemy się na kupno źródła ciepła. Na stronie kalkulatora znajdziecie podpowiedzi jak zdobyć te dane (m.in. link do obliczeń cieplnych  oraz moje sugestie co wpisać w przypadku SCOP danego urządzenia grzewczego). Decyzja jednak zawsze należy do Was. Możecie wpisać SCOP 5 jeżeli uważacie, że tak będzie przez cały sezon pracować wasza pompa ciepła. Ja mam swoje zdanie na ten temat i tylko podpowiadam. Podobnie jest z kablami, kotłami, foliami i podczerwienią. Wpiszcie co chcecie jeżeli macie inne zdanie o tych urządzeniach. Radzę jednak nie ulegać marketingowym sztuczkom, gdyż na końcu to wy płacicie rachunki. Ogrzewanie prądem ni emusi być drogie jednak należy do niego bardzo rzetelnie podejść i poznać różne sposoby.

Bardzo ważnym elementem w ogrzewaniu jest też taryfa. Różnice w cenach w zależności od regionu polski i operatora (PGE, TAURON, ENEA, ENERGA) są znaczące i to co opłaca się w Małopolsce niekoniecznie musi być atrakcyjne na Lubelszczyźnie. Na stronie kalkulatora podaje jednak wszystkie aktualne ceny za prąd w każdym regionie Polski.
Mam nadziej, że będzie to dobre narzędzie w waszych decyzjach związanych z wyborem systemu grzewczego na prąd.

Kalkulator do ogrzewania prądem wraz z instrukcją i wskazówkami znajdziecie na stronie głównej bloga pod zakładką:

KALKULATOR RACHUNKÓW DO OGRZEWANIA PRĄDEM

 

Bookmark the permalink.

Skomentuj