FOTOWOLTAIKA – rozliczenia z zakładem energetycznym – będzie nowelizacja ustawy

Zmiany dla prosumentów

Widać, że pierwsze zmiany rozliczeń prądu z fotowoltaiki z zakładem energetycznym już mocno kiełkują w głowach rządzących na Wiejskiej. Można było się tego spodziewać – prędzej czy później. Politycy są dość mocno manipulowani i lobbowani przez węglową branże energetyczną w naszym kraju. Dodatkowo wielu z nich wykorzystuje te kontakty do czerpania korzyści z intratnych stanowisk w spółkach Skarbu Państwa. Dlatego też tak trudno o zmiany w polityce klimatycznej naszego kraju. Struktury przerośnięte są „kolesiostwem”, biurokracją i często niekompetencją na wielu niepotrzebnych stanowiskach. Ale tak jest za każdej władzy. Migracja osób i stanowsk następuje wraz ze zmianami wyborczymi i wejściem nowych polityków do gry.

Niestety wszyscy na tym cierpimy bo nasza polityka energetyczna jest bardzo kulawa a dodatkowo świat podąża w innym kierunku, niż nasz kraj. Wszystko kieruje się w stronę „zielonej” energii” natomiast nasi rządzący nie umieją w tę stronę skręcić tylko tkwią w swoich przekonaniach i odkładają od minimum 10 lat te zmiany. Niestety one następują a brak przygotowania naszej energetyki powoduje duże wzrosty cen energii. Na razie są tym dotknięte w bardzo dużym stopniu firmy i samorządy.

Niestety również i obywatele z czasem za to zapłacą. Zdrożeje chleb, warzywa, owoce i inne podstawowe produkty które kupujemy w sklepach. A później zdrożeje również prąd w domach bo nie da się tego powstrzymać na dole gdy rząd już dawno powinien o tym myśleć będąc na górze.

Polecam poniżej link do artykułu na ten temat.

Co się może zmienić w rozliczeniu prosumentów – LINK

Dowiedz się więcej w tym temacie i podobnych:

OGRZEWANIE PRĄDEM – BUFOR W TANIEJ TARYFIE CZY POMPA CIEPŁA – porównanie

OGRZEWANIE PRĄDEM – CIEPŁA WODA UŻYTKOWA – pompa ciepła c.w.u (z zasobnikiem i bez)

FOTOWOLTAIKA i OGRZEWANIE PRĄDEM – nowe zasady rozliczeń w 2022 a opłacalność systemów grzewczych na prąd

OGRZEWANIE PRĄDEM – ile prądu potrzeba na ogrzanie mojego domu w zimie?

Bookmark the permalink.

One Comment

  1. Pingback: FOTOWOLTAIKA - zakończenie opustów od 2022 - to złe informacje

Skomentuj