FOTOWOLTAIKA – nowy patron bloga. Oferta OTOVO jest zdecydowanie warta uwagi. Przy okazji zniżka dla blogowiczów.

Otovo fotowoltaika
Ogrzewanie prądem za darmo

BLOGOWY PATRONAT

Miło mi poinformować o partnerstwie jakie dokonało się w ostatnich dniach pomiędzy blogiem a firmą OTOVO. W związku z tym, w kilku zdaniach przybliżę na czym to polega i co z tego wynika dla czytelników.  

Sama inicjatywa współpracy wyszła z mojej strony.
Odpowiadając na wiele waszych maili w sprawie porad i wycen, bardzo często towarzyszy temu wątek instalacji fotowoltaicznej. Z samą poradą i doborem nie ma większego problemu, natomiast z rzetelną ofertą zawsze było trudno. Z tego powodu pomyślałem, że byłoby dobrze móc przedstawić Wam coś więcej. I tutaj zależało mi na kimś, kto będzie zapewniał zarówno sprawną obsługę w internecie jak i wysoką jakość oferty. Ta struktura jest dla mnie ważna, gdyż chciałbym przybliżać na blogu tylko takie firmy, produkty lub usługi, które są godne polecenia. Sądzę, że nowy patron działu „fotowoltaika” jest marką bardzo dobrze „skrojoną” na to miejsce.

Dzięki obecności OTOVO na blogu, każdy czytelnik zainteresowany fotowoltaiką będzie mógł otrzymać wszystko co potrzebne. W zakładce FOTOWOLTAIKA znajdują się artykuły, które przybliżą Wam istotne szczegóły związane z PV. Natomiast w kalkulatorze do ogrzewania prądem możecie łatwo sprawdzić:

  • ile kwh potrzebuje Wasz dom do ogrzewania (pompą ciepła, kotłem, grzałkami, matami grzewczymi, klimatyzacją itd.),
  •  jaka instalacja PV będzie Wam potrzebna,
  • jakie rachunki będziecie płacić za ogrzewanie prądem (uwzględniając stawki i taryfy z każdego regionu w Polsce).

Gdy przebrniecie powyższe etapy to najczęściej następnym pytaniem jest – ile to kosztuje?
I wtedy będziecie mogli uzyskać konkretną odpowiedz ode mnie i od OTOVO.

KILKA SŁÓW O PATRONIE

Jest to międzynarodową marka zajmującą się montażem instalacji PV w domach jednorodzinnych. Firma powstała w Norwegii a obecnie oprócz Polski działa także na terenie Szwecji, Niemiec, Hiszpanii, Włoch i Francji. To solidne podstawy i wydaje mi się, że dobrze świadczą o wiarygodność firmy. Moje drogi z Otovo skrzyżowały się na moment rok temu i przyznam, że bardzo spodobał mi się wtedy ich model działania i oferta.

FOTOWOLTAIKA – KONSULTACJA, WYCENA i ZAKUP ON-LINE

OTOVO posiada unikalny na polskim rynku sposób działania – zresztą tak samo pracują w innych krajach. Wypracowali przyjazne narzędzia do przeprowadzenia całego procesu zakupu fotowolatiki przez internet. Po wejściu na ich stronę możecie „namierzyć” swój budynek (z pomocą Google maps) a system sam sprawdzi możliwości montażowe na Waszym dachu. Następnie wygenerowane zostaną oferty ze specyfikacją sprzętową (3 wersje) oraz cena. Oczywiście do pełnej i zobowiązującej oferty będzie potrzebny kontakt z konsultantem, ale to także jest bardzo dobrze zorganizowane.

JAKOŚĆ OFERTY

Ten element był dla mnie najważniejszy. Zwróciłem się właśnie do OTOVO – a nie do innej firmy – ponieważ ich system montażowo-sprzedażowy uważam za naprawdę dobry. OTOVO jest firmą na skalę krajową ale działają lokalnie. Co to znaczy?
Wycena, proces sprzedażowy, gwarancje i tzw. „papierki” są realizowane w centrali, natomiast montażyści to firmy lokalne. Otovo jest gwarantem za instalacje a instalatorami są osoby z Waszej okolicy. Sądzę, że jest to istotne, gdyż w razie obsługi po montażowej są to ludzie z bliskich dla klienta lokalizacji.
Druga sprawa, szczególnie ważna, to gwarancje. Za całość instalacji a zatem sprzęt oraz montaż odpowiada w 100 % centrala. I tutaj niespodzianka i to „miła niespodzianka” (co na „dzikim” rynku PV w Polsce jest rzadkością). Gwarancje są bardzo długie i konkretne. Mówiąc gwarancje zatrzymam się przy tym na chwilę.

Gwarancje

Powszechnie wiadomo, że sprzęt PV jest na długie lata. I tutaj każdy liczący się producent zapewnia standardowo minimum 25 lat gwarancji uzysku na moduły i kilkuletnie gwarancje na inwerter.
A co z montażem ???
No i właśnie – mało handlowców o tym mówi a jest to wg. mnie kluczowe w długoletnich instalacjach PV.

W praktyce dobrej jakości instalacja fotowoltaiczna powinna działać i produkować bez zarzutu przez wiele lat. Natomiast jeżeli montaż jest średniej jakości to użytkownik nie dowie się o tym od razu. Przez pierwsze „świeże” lata po uruchomieniu najczęściej nic złego się nie dzieje. Kwiatki wychodzą zazwyczaj po tym okresie (3 – 7 lat). Pytanie – co wtedy? Sprawdzamy zapewne co zawiera gwarancja montażowa firmy, bo generalnie moduły się trzymają, ale coś przecieka przez dach, albo gdzieś wiszą kable, lub jakieś mocowania się poluzowały. Może się też okazać, że produkcja jest jakaś mniejsza (pytanie o jakość modułów i falownika).
W przypadku Otovo macie tutaj bardzo długi okres ochrony, bo jest to 10 lat na montaż wszystkich elementów instalacji. Jest to zatem długoletnia ochrona nie tylko modułów (gwarantują to przecież producenci) ale i jakości montażu. Są też tutaj ujęte wszystkie mniejsze części jak konektory, śruby mocujące, kable, mocowania i wszystko pozostałe. 10 lat to dużo a klienci leasingowi mają nawet 20 lat. Uważam to za naprawdę dobrą i wyróżniającą się ofertę (generalnie to nie wiem gdzie jest podobnie w kwestii montażu).

Monterzy

Firmy monterskie chcąc związać się z Otovo muszą spełniać stawiane przez nich „normy Otovo” (m.in. minimum kilkuletnie doświadczenie w PV i udokumentowane instalacje). Instalatorzy muszą także podczas montażu „odhaczyć” (wykonać) pewne określone standardy narzucone przez Norwegów. Konsultanci firmy sprawdzają to później powykonawczo. Myślę, że taki system wpływa pozytywnie na możliwość zaoferowania długich gwarancji.   

Sprzęt

W OTOVO przyjęli model jakościowy. W ich ofercie nie znajdziecie słabego sprzętu. Nie tylko moduły i inwertery są wysokiej jakości. Również systemy montażowe, łączenie kabli stałego napięcia, przewody itd., są z wysokiej półki. Myślę, że ma to związek z norweskimi korzeniami firmy. Wiem co to znaczy, gdyż pracuje w Norwegii od kilku lat i „Vikingowie” właśnie tak do wszystkiego podchodzą – jakość liczy się na pierwszym miejscu. Z tego powodu zapewne wynikają ich długie gwarancje, gdyż wiedzą, że na dobrym sprzęcie i dobrym montażu są w stanie się z nich wywiązać. Pochwalam takie podejście, gdyż w branży instalacyjnej staram się działać na „jednorazowo tzn. – raz a dobrze”. Przede wszystkim dobry i jakościowy montaż, aby nie wracać do klienta więcej, bo przecież gdy wszystko działa to nie ma takiej potrzeby (za wyjątkiem koniecznych serwisów dla utrzymania gwarancji).

Moduły z ich oferty są od globalnych i znanych w branży marek tj: JA Solar, LONGi, Sun Power oraz Trina Solar. Inwertery natomiast to FRONIUS, HUAWEI, SOLAR EDGE i SMA. Kwestie inwerterów możesz porównać w moim artykule sprzed roku, gdzie zestawiłem najpopularniejsze falowniki w Polsce i opisałem kilka elementów istotnych z perspektywy użytkownika – FOTOWOLTAIKA – inwerter – ranking najpopularniejszych falowników w Polsce .
Moduły natomiast zamierzam opisać później, gdyż różnice są minimalne a samych rankingów jest mnóstwo w internecie.

Fronius inwerter OTOVOInwerter Huawei OtovoInwerter Solar Edge Otovo

Ceny

Niewiele mogę tutaj napisać, gdyż jest to bardzo indywidualne. Myślę, że nie ma co oczekiwać najtańszej oferty na rynku. Jakość ma swoją wartość więc możliwe, że znajdziecie niższe ceny. Ja jednak zazwyczaj, gdy wybieram coś dla siebie to często szukam zbliżenia jakości z rozsądną ceną – ze wskazaniem na jakość. Mam nadzieje, że OTOVO przygotuje dla Was taką właśnie ofertę.

Rabat dla blogowiczów

Dodatkowo na początek współpracy partnerskiej udało mi się „ugrać” mały rabat dla czytelników. Każda osoba kupująca instalację poprzez link z bloga otrzyma zniżkę 500 zł (kliknij link poniżej)
OTOVO – wyceń instalacje fotowoltaiczną – 500 zł dla czytelników bloga

WAŻNE: Aby otrzymać rabat musicie kliknąć w link przenoszący Was na stronę OTOVO z adnotacją o współpracy z blogiem „Ogrzewanie prądem za darmo”. Na głównej stronie firmy nie znajdziecie tej promocji, więc pamiętajcie o tym. Gdyby przytrafiły się Wam jakieś problemy w tej materii to zawsze możecie napisać do mnie. Sądzę, że bez problemów uda się znowu naliczyć tę zniżkę. 

Bookmark the permalink.

Skomentuj