OGRZEWANIE PRADEM – KOCIOŁ ELEKTRODOWY – urządzenie i producent z Serbii

EKOTERM2001 – foto i krótki opis

Na zdjęciu z prawej strony zobaczycie kocioł elektrodowy w najbogatszej wersji tzn. obudowa, automatyka, hydraulika i pozostałe elementy. Taki kocioł jest gotowy do zasilenia instalacji (wystarczy podłączyć dwie rury – zasilanie/powrót).
Jest to jednak dość droga wersja – koszt to ponad 10 000 zł. Mamy tu jednak wszystkie elementy wysokiej jakości i doskonale sprawdzone przez producenta. W Polsce większość kotłów montowane jest w uproszczonej wersji (ostatnie zdjęcie).
Ten kocioł elektrodowy działa bez bufora. Zamiast niego w kotle jest wymiennik płytowy – przydatne w mniejszej kotłowni, jednak nie za bardzo opłaca się nim grzać w całodobowej taryfie.

Kocioł elektrodowy
Kocioł elektrodowy

Poniżej kotły w fabryce i kilka elementów wyposażenia.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O OGRZEWANIU PRĄDEM

kocioł elektrodowy

Kocioł elektrodowy

Ostatnie zdjęcie to wersja montażu samego kotła jako osobnego elementu. Cały niezbędny osprzęt hydrauliczny i sterowniczy jest kupowany w Polsce oraz montowany u klienta w kotłowni. Kocioł (15 kW na zdjęciu po prawej stronie – czarny element) nagrzewa bufor w taniej taryfie. Bufor oddaje ciepło do układu mieszanego – grzejniki i ogrzewanie podłogowe.

Bookmark the permalink.

Skomentuj