• #Cena prądu 2022

    Interesuje Cię wycena za ogrzewanie elektryczne w twoim domu ?

    NAPISZ DO NAS - kompleksowo przeprowadzamy inwestycje z pompą ciepła, buforem (z grzałkami lub kotłem elektrycznym/na pellet/zgazowującym drewno), fotowoltaiką, ogrzewaniem klimatyzacją/rekuperacją, wymianą starych kotłów na ogrzewanie elektryczne a nawet termomodernizacje. Rozpoczynamy od wywiadu z Tobą, następnie tworzymy koncepcję, kalkulujemy koszty oraz rachunki, a na końcu realizujemy zakup, montaż i możliwe dotacje.

    KLIKNIJ FORMULARZ - dowiesz się o wiele więcej !!!

OGRZEWANIE PRĄDEM – POMPA CIEPŁA – co wybrać ?

Pompa ciepła Daikin

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie z tytułu posta. Rynek pomp ciepła jest dynamiczny i bogaty a producentów jest wielu. Moim zdaniem najbardziej trafne są dwa rodzaje pomp:

  • pompa typu powietrze /powietrze – klimatyzator
  • pompa typu powietrze/woda

Dla większości osób te dwa typy będą najbardziej optymalne pod względem proporcji cena/sprawność.

Przyznam, że nie mam dużo doświadczenia w montażach pomp ciepła dlatego niektóre zagadnienia będę przytaczał za pomocą linków do osób, które cenię i śledzę. Jedną z nich jest autor bloga OWK czyli HVAC po polsku.
Gdy brakuje mi pewnej wiedzy zawsze siegam do tego bloga i gorąco go polecam, gdyż jest przepełniony profesjonalizmem i doświadczeniem.

Z dzisiejszym wpisem także nie będę się wychylał ponieważ ten temat bardzo dobrze opisuje post z powyższego bloga. Wszystkich zainteresowanych tej wiedzy odsyłam zatem do linka poniżej.

https://blog.karbon.com.pl/pc-powietrzna/jaka-pompe-ciepla-wybrac/#more-3298

Bookmark the permalink.

Skomentuj