CENY PRĄDU – G12w i G11 w 2021 – PGE – porównanie z rokiem 2019

ILE DOKŁADNIE KOSZTUJE PRĄD W 2021 roku !!!
Taryfa G12W i G11 – PGE.

Ceny prądu 2021
Ile kosztuje prąd w 2021 roku?

Analiza rachunku za prąd to często czarna magia. Dzisiaj rozbijam ten galimatias, aby pokazać jakie w rzeczywistości są ceny prądu w 2021 roku.
W naszych rachunkach z PGE jest tak nakręcone, że łatwo się zgubić. Do czego jest opłata x, do czego opłata y….? Ile kosztuje energia a ile dystrybucja….a co to ta opłata OZE, opłata kogeneracyjna i ta nowa opłata mocowa???

W tabeli pokazuję:
– co jest za energię,
– co za dystrybucję,
– co jest opłatą stałą niezależną od zużytych kwh.

Ostatnio ceny to w tej tabeli wykonywałem w 2018 roku. Gdy teraz sprawdzałem z ciekawości jak to wygląda to przeraziła mnie skala podwyżek – to ok. 30 % w 3 lata (taryfa nocna). Oczywiście wiedziałem, że podwyżki były, ale nie spodziewałem się, że skok w takim okresie był aż tak duży.
Jeżeli takie tempo miałoby się utrzymać to za 6 lat będziemy mieć 100 % drożej w okresie 10 letnim. Nie jest dobrze….. perspektywy także nie są optymistyczne bo nasi „włodzarze” na Wiejskiej to dyletanci do kwadratu i nie potrafią stworzyć dobrej strategii dla kraju a jedynie myślą o stołkach partyjnych w spółkach.
Trzeba po prostu myśleć bardzo poważnie o sposobach na zmniejszanie zużycia aby ceny prądu nie przerażały nas tak, jak ma to miejsce teraz.


ceny prądu 2021

Bookmark the permalink.

Skomentuj